למה כן להתחתן עם אישה רוסיה

                                                            ולמה אחוז הגירושים בין זוגות ישראלים הוא מהגבוהים בעולם

מאת ג'ינה ב.  אשת חברה ומעצבת דעת קהל, אוסטר, שווייץ*

תורגם מגרמנית

הקדמה והבהרה: אם מקריאת המאמר המצורף יווצר רושם שאיני אוהבת את הנשים הישראליות, רושם זה מוטעה. אני מעריכה ואוהבת ומכבדת את האישה הישראלית.  אך לצערי הרב, עקב שנים של חיים במצב לחץ מדיניים וכלכליים מחד, ופינוק יתר ונהירה אחר אורח החיים האמריקאי המתבהם מצד שני, האישה הישראלית הפכה להיות בת זוג שאינה אטרקטיבית. ועל כך אני מיצרה.                  

תופעה מוזרה מתרחשת בכל פעם שמציעים שידוך עם אישה רוסיה,  כל אישה ישראלית הנמצאת ליד המציע ישר שולפת סיבות רבות מדוע אסור להתחתן עם רוסיה, ולא משנה אם הישראלית היא ידידה של המשודך, אישה לשעבר, אחותו או אימו, ברוב המקרים הישראלית משמיצה בהחלטיות את הנשיות הרוסית ומסכמת את דעתה במילה הכל כך פופולרית אצל הנשים הישראליות והכל כך רחוקה מהאמת: כל הרוסיות זונות.

האם אי פעם חשבתם מה יצר את האנטי הנוראי הזה שיש לנשים הישראליות כנגד הרוסיות? ובכן, אין צורך להתעמק בדבר, במאמר זה אסביר לכם ממה הדבר נובע, מהן הסיבות לאנטי ולמה הנשים הישראליות כל כך טועות!

כשווייצרית המתגוררת בשווייץ ובאיטליה, והחיה בזוגיות מדהימה עם גבר ישראלי, נפגשתי רבות עם נשים ישראליות, הן כמטייליות באירופה, והן בביקורי המרובים בישראל עם בן זוגי. ואני יכולה להגדיר את שנאתן של הישראליות לרוסיות בשני משפטים: הישראליות, שהינן הנשים הכי פחות נשיות בעולם המערבי והכי גבריות, פוחדות שהגברים הישראלים יבינו מי הן, בקיצור, הן פוחדות שהגברים הישראלים יבינו שהמלך (במקרה הזה האישה הישראלית) הוא עירום.

האישה הישראלית אינה יכולה ברוב המקרים להיחשב כאישה, היא קשוחה, קשה, צרחנית, גסה, לא מטופחת, לא מנומסת, לא מעודנת, לא מוקירה תודה, לא סקסית, לא נשית ולא משכילה. וזה לא משנה אם יש לה תואר ראשון או שני מהאוניברסיטה, הגסות מכסה על התואר. ההתבהמות הפכה לצערי לנורמה.

כל השנים חיה לה האישה הישראלית בהרגשה שהיא נסיכה, גברים רוצים אותה למרות התנהגותה הגסה, כך שלא היתה לה כל סיבה לרצות להתקדם בחיים מבחינת ההתנהגות או ההתפתחות הרוחנית. ולמרבה הגיחוך והצער, רוחניות התבטאה אצל האישה הישראלית כפניה למיני קוסמים ושרלטנים למיניהם, האם  שמתם לב כמה 'מתקשרים' 'מגלי עתידות' ו'פותחי מזל' ו'מגלי עין שלישית' צצו פתאום בכל חור ומשדרים הן ברדיו והן בטלויזיה? כל אלה פורחים כלכלית על חשבונן של אותן טיפשות החושבות שבקשר שלהן עם השרלטנים הן ''מתפתחות רוחנית''.

והנה פתאום מגיעות שחקניות חדשות למגרש הרומנטי הישראלי. נשים אירופאיות משכילות, נשיות מאד, מעודנות ונאות, מנומסות, חביבות ורכות. נשים אלה מפילות אימה על הישראליות, לפתע יש לגברים הישראלים אפשרות בחירה.  הגסות שאליה התרגלו, או נשים מסוג חדש, נשים שונות, מעניינות ויפות. והדבר שהוא הכי נוראי - הן מכבדות את בן הזוג שלהן.  הישראליות נבהלו, ומכיוון שאינן יכולות לשנות את עצמן ואת התנהגותן במיידית, הן שלפו את הנשק היחיד שיש להן, נשק פרימיטיבי ומחליא, והפכו את כל הרוסיות לזונות, לבוגדניות ושקרניות.

באירופה אגב, הנשים הרוסיות נחשבות לקלאסיות, התרבות הרוסית נחשבת למעודנת וברמה הגבוהה ביותר, נשים שהגיעו ממדינתם של דוסטויובסקי ופושקין חייבות להיות ברמה גבוהה. מניין הגיעו כמעט כל השירים האהובים כל כך על הישראלים?  והמשורר הלאומי של ישראל? ועוד ועוד? מרוסיה. אז נשים ממדינה זו נחשבות לנשים ברמה גבוהה. גבר אירופאי הנשוי לרוסיה נחשב לגבר מצליח וכובש.

ולנשים אלה מעזות הישראליות לקרוא זונות? מסתבר שכן. כי אצל הישראליות, במלחמה שבה אין להן סיכוי לנצח, הן משתמשות בכל לכלוך אפשרי.....

ללא ספק שלחיים עם ישראלית יש צדדים נפלאים - חוויות משותפות מילדות דומה, חוויות מהצבא, ההתרגשות המשותפת כשצופים במשהו שמעורר גאווה, ניצחון של ישראל בכדורסל, או בארוויזיון. חיילינו בשטח, ועוד. ישנם דברים משותפים שנראה שאפשר לחוות אותם רק עם אישה ישראלית, ולזכותן של רוב הישראליות אפשר לומר שלפעמים הן מתעלות על עצמן ומהוות בנות זוג נפלאות. אבל זה רק לפעמים. וגברים לא מחפשים את הלפעמים, את הרגעים הבודדים, אנו כולנו רוצים חיים נעימים בצורה רציפה, רוצים להרגיש מכובדים, רוצים להיות בחברה נעימה ומעודנת, רוצים להרגיש רכות ונשיות לידנו, רוצים להתגאות בבת הזוג שלנו ושהיא תתגאה בנו. ואת זה לצערנו, לאישה הישראלית קשה לתת. את זה, תיתן  בת זוג רוסיה.

את הרוסיות חינכו אימותיהן ומורותיהן מגיל צעיר שבן הזוג והמשפחה הם הציר שעליו סובב עולמן, שגבר מאושר הוא הוא המתכון למשפחה מאושרת וכמובן שלאישה מאושרת ומרוצה. נשים רוסיות לומדות בבית הספר שיעורי כלכלה ביתית, שיעורים שבהם מלמדים אותן להיות אימהות טובות ושלחנך ילדים זה לא לתת להם שקל ללכת לקנות סוכריה במכולת כי אם לבלות איתם, להשקיע בהם בלימודים, בחינוך, ביכולות המוסיקליות שלהם ובעתידם.

על הגבר הישראלי עוברים בד''כ חיים לא קלים, ולמרות שלרוב המוחלט של הגברים בישראל חיים קשים אלה נראים נורמלים, הרי שהם לא, תחרותיות בתיכון, תחרותיות בצבא, תחרותיות בעבודה, כל אלה שוחקים ומתישים. ישראל הינה מדינה תחרותית כיוון שהכסף בה שלט, להיות בעל כסף הינו סממן להצלחה  וכולם רוצים להראות מצליחים. בניגוד לאירופה בה מתייחסים לאישיותו של האדם, בישראל מתייחסים לכיסו, האישה הישראלית נכנסת למערכת יחסים כאל עסק, והיא רוצה שותף מצליח כלכלית. וכפי שעסק המבוסס על עסקים בלבד גורם לסכסוך בין השותפים, גם גישה זו גורמת לאחוזי גירושים עצומים. האישה הרוסיה לעומת זאת נכנסת למערכת יחסים כיוון שהגבר בו בחרה מצא חן בעיניה, תכונותיו ואישיותו נראים לה, ולכן תעמוד לצידו ותהנה מנוכחותו ומהזוגיות ולא תיקח את הצלחתו הכלכלית כגורם המחזיק את הקשר הזוגי ביניהם.

כמובן שאותם חיים קשים עוברים גם על האישה הישראלית, אותה תחרותיות משפיעה גם עליה, בני משפחה ששואלים באכזריות אם לא יכלה למצוא חתן מוצלח יותר, שכנים וחברות עם בעלים שמרוויחים יותר ומתפארים בבתים גדולים יותר ורכבים חדישים מערערים את ביטחונה של הישראלית וגורם לה למתח המתבטא במריבות רבות עם בן הזוג, מריבות שמשפיעות על חיי המין וכמובן על הילדים. 2 בני הזוג נמצאים רוב הזמן במצב מתוסכל, שניהם אינם אשמים בד''כ במצב, אך התסכול חודר ליחסים ומחלחל פנימה וגורם לקרע שהולך ומתעמק עם הזמן, קרע שבד''כ אינו ניתן לריפוי.

והאם יש פתרון לכך? יש, פתרון פשוט יחסית, לא לשדך בני זוג מאותה מסגרת קשה האחד לשניה. מכירים את הפתגם: ''הפכים מתחברים''?, ובכן, כאן יש לממש את האימרה הכה חכמה הזו. לשדך הפכים, וכיוון שלא בהכרויות לנשים אנו עוסקים, נראה כאן כיצד ומדוע יש לשדך לגבר הישראלי את ההיפך ממנו, לשדך לו אישה רוסיה.

אישה רוסיה תוריד מהגבר את הלחץ התחרותי, היא תיתן לו ראש נקי יותר, היא תפנק אותו ותבנה בו את הביטחון בזוגיות. דבר זה יוביל לביטחון יותר בעבודה ובחיים בכלל, ויגרום להתפתחות ולשגשוג המשפחתי והעצמי. גבר שבטוח שמאחוריו אישה תומכת מגיע להישגים עצומים. מכירים את האימרה: ''מאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה טובה''? לא? כיוון שזו האימרה בגירסתה הרוסית, הגירסה הפופולרית בישראל היא: 'מאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה מופתעת' !!

ישנה בעיה בישראל שלא קיימת באירופה, בעיית הדת. הרוסיות רובן ככולן נוצריות או חסרות דת, הגברים הישראלים ברוב המקרים יהודים. וגברים יהודים צעירים חוששים להביא ילדים עם נשים נוצריות כיוון שלפי הדת היהודית דת האם קובעת את דת הילד. מספר הורים אף חוששים שילד שנולד לבת זוג נוצריה או חסרת דת לא יהנה מהטבות שמקבל ילד שהוא בן לאם יהודיה. הדבר כבר מזמן לא רלוונטי!!, הנה מדוע:

בעליות האחרונות מרוסיה הגיעו אלפי זוגות מעורבים בהם האם אינה יהודיה, הדבר לא מנע מהילדים לקבל את כל ההטבות שמקבל כל ילד אחר במדינה, הילדים משרתים בצבא והינם אזרחים מצויינים ונאמנים. שימו לב למי אלה שמייצגים אותנו בתחרויות מדעיות, בתחרויות שחמט, מוסיקה ואמנות, רובם אותם ילדים עליהם אנו מדברים! ולאחר מכן כאשר הם נישאים, ילדיהם יהיו ילדים יהודים לכל דבר! רוב הנשים הרוסיות ישמחו להתגייר למען משפחתן, הדת אצלן לא חשובה כמו הזוגיות, האהבה, ושלוות הנפש של בן הזוג. והיום ישנו הגיור הקונסרבטיבי: זול (כמעט חינם בעצם) קל, נעים ופשוט.

נושא הדת הינו אינדבידואלי ועל כל אחד לעשות את שיקוליו, אך במדינה ההולכת והופכת לחילונית, מדינה שבה מעטים שומרים על כשרות, הרי  שציביונה  היהודי של המדינה לא ישתנה באם מספר זוגות מעורבים ינשאו, הוא ישתנה לטובה באם הממשלה תעודד התיישבות יהודית וילודה של ילדים יהודים. וזו לא בעייתנו כאן במאמר זה.

האם התבוננתם במודעות של נשים ישראליות המופיעות באתרי הכרויות שונים? רובן 'עברו חיים קשים' וכעת מחפשות 'מישהו שידע לפנק ולהעריך אותן' כמעט ואף לא אחת לא מציעה לפנק את בן הזוג, וכי הגבר לא עבר חיים קשים? האם הוא התגרש מפני שהיה לו טוב? ברור שלא, אך הפרימדונות הישראליות מחפשות פינוקים ותפנוקים, כולן מופיעות כמשכילות ונבונות בעוד שכרטיסיהן מלאי שגיאות כתיב, לדעתן (בלבד) הן יפהפיות ומסעירות אך המעט ששמות תמונות נראות כסבתות קשישות וחסרות חן וחיים. ואם הן שמנות (שזה כמעט כולן) תיאור המבנה הגופני שהן נותנות לעצמן הוא: סקסי...... כמובן שחסרות החן האלה  מחפשות גבר גבוה, חתיך ונדיב - לא פחות... המילה נדיב קריטית כאן, שחלילה לא יהיה קמצן, אז מה אם הוא צריך לשלם מזונות ושכר דירה ולתמוך בילדים? הוא צריך להיות נדיב כלפיהן ואם יהיה מספיק נדיב, יתכן שאף יכנסו איתו למיטה אחרי שמצצו לו את הדם. זה לעולם לא יקרה עם אישה רוסיה! אישה רוסיה תשתתף בהוצאות ובאם אינה יכולה תנסה לצאת למקומות זולים, אישה רוסיה יכולה לשבת בחוף הים עם בן הזוג ולהינות מחברתו, ולעולם לא תגרום לו למבוכה עקב מחסור כספי!

אז היכן מכירים את הנשים המופלאות האלה? ובכן, ברוסיה..... רוב הנשים הרוסיות שנמצאות בארץ מפרסמות את עצמן באתרי הכרויות ברוסית ולישראלים קשה להגיע אליהן. אך כעת ישנו פיתרון נפלא, האתר המפרסם את המאמר הזה. רק לגבר

 שלא תבינו אותי לא נכון, אני חולה על ישראליות, הייתי רוצה מאד ישראלית כחברה, אך לא כבת זוג, לא הייתי רוצה ישראלית כמחנכת לילדי. או אם הייתי גבר, כבת זוג למיטה או לטיול או להציג בפני חברי או בכלל. אני מצטערת על כך, אך הישראליות הביאו את זה על עצמן.

רוצים להגיב? אנא עשו זאת בפניה למייל: raklagever@gmail.com

בשורת הכותרת כיתבו: עבור ג'ינה

          לחזרה לדף הראשי  

* המחברת הינה ממובילות דעת הקהל במחוז אוסטר העשיר שבשווייץ, היא יועצת בתחומי אישות וזוגיות בין לאומית ומקומית. לג'ינה תוכניות רדיו ומועדון חברות, היא אחת הנשים המוערכות והנערצות בסביבתה ומעבר לה, וכתבות שלה בעינייני אישות וזוגיות מתפרסמות תדיר בירחונים ומגזינים שונים.